xenForo

XenForo 2.1.9 ve 2.0.13 Yayınlandı (Güvenlik Güncellemesi)

Bugün, PayPal ödeme işleyicimizi kullanan herhangi bir müşteriyi etkileyebilecek potansiyel bir güvenlik açığını gidermek için XenForo 2.1.9 ve XenForo 2.0.13 yayınlıyoruz.

Bugün, PayPal ödeme işleyicimizi kullanan herhangi bir müşteriyi etkileyebilecek potansiyel bir güvenlik açığını gidermek için XenForo 2.1.9 ve XenForo 2.0.13 yayınlıyoruz.

Kullanıcı yükseltmelerinin yanı sıra, bu, PayPal ödeme işleyicimizi kullanarak ödemeleri işleyen eklentileri de etkileyebilir.

XenForo 2.1 veya XenForo 2.0 çalıştıran etkilenen tüm müşterilerin 2.1.9 veya 2.0.13 sürümüne yükseltmelerini veya en kısa sürede ekli yama dosyalarından birini kullanmasını öneririz.

Özellikle, sorun özel hazırlanmış bir geri arama (veya IPN) ile ilgilidir; bu daha sonra canlı sistemleri yerine PayPal’ın sanal alan doğrulama uç noktası kullanılarak başarıyla işlenir. Başarılı olursa, satın alma işlemi PayPal hesabınız gerçekten herhangi bir para almadan tamamlanabilir.

Bu sürümde başka bir düzeltme bulunmamaktadır. Önümüzdeki haftalarda 2.1 bakım sürümü daha yayınlanacak.

Düzeltme Uygulama: Yükseltme
Bu sorunu gidermek için 2.1.9 veya 2.0.13 sürümüne yükseltebilirsiniz. Diğer sürümlerde yaptığınız gibi yeni sürüme geçmelisiniz.

Etkin bir lisansı olan müşteriler, müşteri alanlarından 2.1.9 veya 2.0.13 sürümünü indirebilir. XenForo’nun nasıl kurulacağı ve yükseltilebileceğine ilişkin tüm ayrıntılar XenForo Kılavuzunda bulunabilir.

XF 2.1 kullanıyorsanız, doğrudan kontrol panelinizden yükseltebilirsiniz.

Düzeltme Uygulama: Yama
Alternatif olarak, yama ekli dosyaya uygulanarak bu sorun giderilebilir. Bu iletiye ekli sürümle aşağıdaki dosyanın üzerine yazmanız yeterlidir:
src / XF / Ödeme / PayPal.php
Dosya, ek içindeki aynı yolda bulunabilir.

Lütfen XenForo sürümünüz için doğru yamayı indirdiğinizden emin olun. XenForo 2.1 çalıştırıyorsanız, lütfen sadece xf-patch-219.zip dosyasını indirin. XenForo 2.0 çalıştırıyorsanız, lütfen sadece indirin xf-patch-2013.zip

Etiketler

Emre YILDIRMAZ

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emree.org ‘da devam ettiriyorum. Daha fazla bilgi al

Bir Yorum

 1. Hi,
  How are you doing? I aim to provide you a high quality, free of cost guest post article for your amazing website. I can send you some really great topic ideas for this purpose which would be relevant to your website niche for sure.
  If my topic ideas happen to appeal you, I’ll send over the article. I would just need a backlink in return of the article. The backlink needs to be within the body of the article.
  Please let me know your response to this, if I shall send topic ideas?
  Looking forward.
  Regards.
  Mary Jean

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
error: