Genel

Natro Hosting Satıldı Mı?

Türkiye'nin En Büyük Hosting Sağlayıcılarından Natro, Team.blue'ya Satıldı!

Yaklaşık 21.10.2008 tarihinde tanıştığım Türkiye’nin en büyük hosting şirketi olan Natro’dan üzüldüğüm haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. 2008 yılında eyildirmaz.com alanadını alıp ilk blog sayfamı açtığım alanadım ile birlikte Natro ile tanıştım. Gerek ekip arkadaşlarından bir kaç kişi ile samimiyetliğim oldu.

natro com 2020 07 18 08 43 24
Natro Hosting – 2008 tarihli faturam
Türkiye’nin en büyük hosting şirketlerinden Natro, Avrupa’da 2 milyondan fazla müşteriye hizmet veren Belçika merkezli team.blue’ya satıldı. İstanbul ofisinde 70 çalışanı bulunan Natro, CEO Nedim Mitrani liderliğindeki mevcut yönetim ekibi ile faaliyet göstermeye devam edecek.
 
1999 yılında kurulan ve aradan geçen zamanda Türkiye’nin önde gelen hosting sağlayıcılarından biri haline gelen Natro, Belçika merkezli dijital servis sağlayıcısı team.blue bünyesine katıldı. İki taraf arasındaki anlaşma gereği, Natro’nun hisselerinin tamamı team.blue’ya devredilecek.
Satın almanın finansal detayları henüz resmi olarak açıklanmadı ancak anlaşma 200 milyon TL‘nin üzerinde bir bedel karşılığında gerçekleşti. İstanbul ofisinde 70 çalışanı bulunan Natro, CEO Nedim Mitrani liderliğindeki mevcut yönetim ekibi ile faaliyet göstermeye devam edecek.

 

Natro, İstanbul’daki ofisinde aynı yönetim kadrosuyla hizmet vermeye devam edecek

Alan adı kaydı, web hosting hizmetleri, e-mail hosting, sanal sunucu ve çeşitli güvenlik çözümlerini içeren son derece kapsamlı bir ürün yelpazesine sahip olan Natro, 120.000’den fazla aktif müşterisi ve 500.000’den fazla kayıtlı alan adı ile Türkiye hosting pazarının lideri konumunda.
2019 yılında Combell Group, TransIP Group ve Register Group’un birleşmesiyle oluşan team.blue, Avrupa’da 2 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor. Avrupa’da 10 farklı ülkede faaliyet gösteren Belçika merkezli firma, dünya çapındaki girişimciler ve yazılım geliştiricilerin en fazla tercih ettiği dijital servis sağlayıcılarından biri konumunda.

Bünyesinde yüksek profilli pek çok marka barındıran Team.blue, Avrupa’da 2 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor

Gerçekten üzücü bir durum. Bu çalışma başarılı mı olacak yoksa destek konusunda eskisi gibi destek alabilecek miyiz bilmek istiyorum. Yada natro şirketinin bu kadar pahalı hosting, reseller yada sunucu kiralamalarının nedeni bu olabilir mi? Aklımda bir çok sorular yaratıyor..

Etiketler

Emre YILDIRMAZ

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emree.org ‘da devam ettiriyorum. Daha fazla bilgi al
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
error: