Genel

Blog Yazarcılarına Müjde Google'dan Geldi!

GOOGLE, adeta siz “acaba bunu nasıl yaparım?” sorusunu sormadan cevabını veriyor. Birçok webmaster web sitelerindeki içeriklerin başka siteler tarafından çalındığından şikayet eder; fakat buna rağmen nasıl bir önlem alacağını bilmez. GOOGLE bu sorunun yanıtını kendi sitesi üzerinden çok açık bir şekilde dile getirmiş. Bize düşen Google’ın söz ettiği yöntemleri izleyerek İçeriklerimizi çalan siteleri şikayet etmektir.
 
icerik hirsizlarini google sikayet et
 
GOOGLE’ın botları zaten bu tip siteleri kolayca analiz edip, google sıralamalarında layık olduğu yere atıyor. Aslında bu siteler GOOGLE’ı değil, kendilerini kandırıyorlar. Çöp sitelerle birşeyler yapmaya ne kadar meraklı bir milletiz. Bunun yanı sıra birde henüz yeni bir web sitesi olması dolayısıyla GOOGLE botlarının yoğun ziyareti ile karşılaşmayan siteler var. Bu siteler için durum aslında daha ciddi; botlar siteye gelmeden içerik hırsızları tarafından alınıp, yayınlanırsa GOOGLE makalenin gerçek sahibini içerik hırısız sanabilir. Sonuçta GOOGLE bu işi otomotiğe bağlamış durumda, tüm siteleri bir bir inceleme olanağı olamaz. Bu gibi durumların önüne geçmekte GOOGLE’a yardımcı olmak gerekiyor. GOOGLE’ın içeriğinizi çalan siteyi şikayet etme sayfasından başvurunuzu yapmalısınız.
 
GOOGLE’ İÇERİKLERİNİZİ KOPYALAYANLARI BURADAN ŞİKAYET EDEBİLİRSİNİZ.

Kaynak
Etiketler

Emre YILDIRMAZ

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emree.org ‘da devam ettiriyorum. Daha fazla bilgi al
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
error: