Dökümantasyon

TeamViewer Kurulumu

Merhaba arkadaşlar; Bağzı arkadaşlarımın msn yada yahoo gibi iletişim yollardan online olarak bilgisayar sorunları halletmeye çalıştığım bir yazılım. Yazılımı size kısaca tanıtmak gerekirse TeamViewer bir ID (Kullanıcı adı) ve birde PASSWORD (şifre) vermektedir. Bu ID ve ŞİFRE ‘nizi karşı kullanıcıya verirseniz karşı kullanıcıda size destek/yardım amaçlı bilgisayarınıza uzaktan bağlanıp sorunlarınızı giderir. Bağzı arkadaşlarım diyorlar ki; ‘Bu programın nesine güveneceğim?’ arkadaşlar şöyle bir durum var. Eğer siz karşı taraftaki kişiye ID ve ŞİFRE’nizi vermediğiniz taktirde kim bilgisayarınıza bağlanabilecek? Güvenlikten yana bir sıkıntının olacağını hiç sanmıyorum. Gerekli Dökümanları buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.
 

ŞİFRELEME

TeamViewer, RSA Public-/Private Key Exchange ve AES (256 Bit) Session Encoding temelinde tam anlamlı bir şifreleme ile çalışır. Bu teknik, https/SSL’de de kullanılmakta ve günümüz teknik standartlarına göre tam olarak güvenlidir. Kişisel anahtar hiçbir zaman istemci bilgisayardan ayrılmadığından ve internette devreye giren diğer bilgisayarlar veri akımının şifresini çözemediği için bu yöntem teknik olarak güvenliği sağlamaktadır. TeamViewer yönlendirme sunucusu için de bu durum geçerlidir.
 

ERİŞİM GÜVENLİĞİ

Otomatik olarak üretilen kişi tanıtıcı numarasına ek olarak her başlatma esnasında standart ayarlarda değişen ve böylelikle sistemde istenemeyen bir girişe karşı ek güvenlik sağlayan dinamik bir oturum parolası oluşturur. Dosya aktarımı gibi önemli ilave işlevler kullanıcının manüel onayını gerektirir. Ayrıca, uzaktaki bilgisayar kullanıcısının yabancı erişim durumunda veri güvenliği nedeni ile bilgilendirilmesi gerektiğinden, bir bilgisayarı gizlice kontrol etmek genelde mümkün değildir.
 

KOD İMZASI

Güvenlik işlevlerine ek olarak bütün programlarımız VeriSign Code Signing aracılığıyla işaretlenmektedir. Bu şekilde yazılımın kimler tarafından üretildiği güvenilir bir şekilde tanımlanabilmektedir.
Hatta kendi oluşturduğunuz QuickSupport Custom Design araçlar bile oluşturma sırasında dinamik olarak işaretleniyor.
 
Avantajlar bölümüne göz atmanızı tavsiye ediyorum.Eğer Ekran Görüntülerine bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Ben hemen kurulumu anlatmaya geçiyorum.
 

TeamViewer Nasıl Kurulur?

Öncelikle programı indirmek için TeamViewer.com sitesine giriyoruz. Ardından Ücretsiz tam sürümü başlat butonuna tıklıyoruz.
 
team indirme bolumu
 
Butona tıkladığınızda karşınıza Download.Cnet.COM sitesi gelecek. Ondada aşşağıdaki resimde yer alan Download Now bölümüne tıklayacaksınız.
 
team indir
 
Yine ilerleyerek devam ediyoruz ve İndirme işlemi gerçekleşiyor. Dosyayı indirdikten sonra indirdiğiniz  Dosya içersine girip dosyanızı çalıştırın ve kuruluma geçelim :)
 

1’nci adım

 
team 1
 
İleri diyerek devam edin.
 

2’nci adım

 
team 2
 
Yukarıdaki bölümde Kişisel / Ticari Olmayan Kullanım kalsın. Sadece İleri diyerek geçelim.
 
team 3
 
Yukarıda işaretlediğim iki kutuyu işaretleyin. Sözleşmeleri kabul edin. ve İleri Sekmesine tıklayarak devam edin.
 
team 5
 
Bu kısımda hiç bir ayar yapmadan sadece ileri diyerek diğer adıma geçelim.
 
team 6
 
Bırakın kursun. Arkanıza yaslanın ve çayınızı yudumlayın. Kurulum bittikten sonra karşınıza şöyle bir ekran gelecek.
 
team son
 
Kurulum bitti arkadaşlar. Yukarıdaki Resimde kırmızı yerleri işaretledim. Onlarda şu anlama geliyor. Karşınızdaki kişiye ID’niz : 855 105 562 ve Şifre: 3713 verdiğiniz zaman karşı taraf sizin (Karşıdaki kişi ID) yazan yere yazar ve bilgisayarınıza bağlanır. Size tavsiyem güvenmediğiniz tanımadığınız kişilere bunu yaptırmayın. Onun haricinde dilediğiniz gibi güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.
 
Umarım güzel bir anlatım olup arkadşalarımın işine yarar bir hale getirmiştirim :) Darısı sizin başınıza.. İyi çalışmalar..

Etiketler

Emre YILDIRMAZ

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emree.org ‘da devam ettiriyorum. Daha fazla bilgi al

3 Yorum

    1. Deneme süresi bittiğinde Denetim Masasından Program Ekle veya Kaldır bölümüne girerek programı kaldırınız. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. C:Program Files (x86)TeamViewer klasörü var mı? Yok mu? onu kontrol edelim. Yoksa Tekrar kurulum yapalım. Varsa dosyayı sildikten sonra kurulum yapın.
      C:Program Files (x86)TeamViewer
      (x86) Klasörü sadece 64 bit işletim sistemlerinde vardır. Eğer sizde yoksa sadece Program Files klasörüne bakacaksınız

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
error: