Dökümantasyon

SMF Modifikasyon / Paket Nasıl Kurulur?

Simplemachines forumlarında yeni başlayan bir arkadaşımın isteği üzerine bir anlatım yapayım dedim. Bu anlatımı yazdıktan sonra Simplemachines Türkçe bölümünde Dökümasyon kısmınada eklemiş olacağım. Smf 2.X sürümlerinde modifikasyon yüklemekte sıkıntı çeken arkadaşlarım bayağı bir oldu. Restorant’da çalışmam nedeniyle pek fazla internete giremediğim gerekçesiyle bir şeyler karalayamıyordum. Buda benim için bir bahane olmuş oldu :)
 

SMF 2.X Modifikasyonlar Nasıl Kurulur?

Yüklemek istediğiniz paketi Temel > Paket Yöneticisi > Paket indir kısmından adımları izleyelim.
smf paket indir
 
Paket indir seçeneğine tıkladıktan sonra, Paket yükle seçeneğine tıkladıktan sonra yükleyeceğimiz paketi seçerek devam edelim.
smf paket yukle
 
Ben örnek olsun diye PrettyUrls1.0 kuracağım.
 
smf yuklenecek dosyayi secin
 
Seçtiğiniz paketi hemen sağ tarafta bulunan ‘Yükle’ butonuna bastıktan sonra diğer adıma geçiyoruz.
 
smf yuklenecek paketi yukle
 
Paket başarıyla yüklendi seçeneğini alacaksınız. Eğer bu kısımda hata alırsanız, FTP’nizde bulunan forum ana dizinideki Packages dosyasına CHMOD değerini ‘777‘ olarak uygulayın ve tekrar deneyin.
 
paket basariyla yukledi
 
Modifikasyonu yükle seçeneğine tıklayarak kuralım.Şuan bende sorun vermedi. Eğer hata alırsanız lütfen Simplemachines forumlarından destek talebinde bulunun. Hiç bir şekilde devam etmeyin!
 
smf paket basarili kurulum
 
Alt kısımda bulunan ‘yükle‘ butonuna bastıktan sonra paketimiz kurulmuş olacak! Paketi başarılı bir şekilde kurdum. Eğer sorun yaşarsanız lütfen buradan konu üzerinden yorum bırakın. Hemen dönüş yapacağım.
 
İyi çalışmalar.

Etiketler

Emre YILDIRMAZ

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emree.org ‘da devam ettiriyorum. Daha fazla bilgi al

2 Yorum

  1. Konuyu inceledim çok özenle hazırlanmakla beraber smf kullanıcısı olan arkadaşlarımız için güzel bir kaynak olmuş çalışmalarınızın devamını bekleriz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
error: