Dökümantasyon

SMF 2.0.2 ve 1.1.16 Kritik Güvenlik Yaması

Merhabalar, Simple Machines Forum projesi SMF 1.1.16 ve SMF 2.0.2 güvenlik güncellemelerini SMF topluluğu için yayımlamıştır. Kritik güvenlik sorunları tanımlanmış ve bu yama ile çözümlenmiştir, en kısa sürede forumlarınızı güncellemeniz şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca bazı SMF 2.0.x hatalarıda bu yama ile giderilmiştir.
Eğer 2.0.1 kullanıyorsanız, paket yöneticisini kullanarak forumunuzu 2.0.2 sürümüne yükseltebilirsiniz. Yönetici panelinizde güncellemeyi hemen görüp yükleyebileceğiniz bir bilgilendirmeyi göreceksiniz. Eğer bu bilgilendirmeyi göremiyorsanız lütfen zamanlanmış görevler altında “Simple Machines Dosyalarını Al” fonksiyonunu çalıştırın.
Aynı zamanda özelleştirme sitesinden de 2.0.1 için olan yamayı indirebilirsiniz smf_2.0.2 patch,ve paket yöneticisi aracılığı ile yükleyebilirsiniz.
Eğer 1.1.15 kullanıyorsanız, 1.1.16’ya smf_1.0.22_1.1.16 patch ile paket yöneticisini kullanarak güncelleyebilirsiniz.
Eğer daha eski SMF sürümlerinden birini kullanıyorsanız, tam güncelleme paketlerini indirme sayfasından indirerek kullanabilirsiniz.
Son değişim geçmişlerini ve son yayımlanmış sürümleri her zaman ki gibi indirme sayfasında bulabilirsiniz:http://download.simplemachines.org/
Lütfen bu konuyu yardım için kullanmayın gerekli bölümlere konu açmanız taktirde daha hızlı ve kaliteli cevaplar alabilirsiniz.
Saygılar,
Simple Machines Forum projesi


1.1.15 kullanıcıları lütfen (http://www.simplemachines.org/community/index.php?action=dlattach;topic=463108.0;attach=193106) bu linke tıklayarak paketi indirip denesinler.
 

-(alıntı)-
Etiketler

Emre YILDIRMAZ

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emree.org ‘da devam ettiriyorum. Daha fazla bilgi al
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
error: