Dökümantasyon

Messenger Hesabınızı Facebook ‘a Bağlayın

Bağzı arkadaşlarım soruyor ‘Messenger ‘da hızlı bir ileti paylaş bölümüne yazdığın yazıyı facebookda nasıl yayınlıyorsun?’ diye. Bende onu anlatayım dedim ???? Haa bu arada WordPress için yazmış olduğum 3.3 sürümündeki hata vardı ya ???? heh onu düzelttim işte :p Farkettiyseniz konuların yanına tekrar eskisi gibi resimler eklemeye başladım ???? Hem bunun kutlamasından sonra ilk başlığım bu olsun istedim. Fena mı ettim?

 

Messenger hesabınızda (yada programında) diğer adıyla Windows Live Messenger 2011 sürümünde oturum açtığınızda sağ alt köşede Ekle seçeneğini göreceksiniz.

facebook connect messenger 1

 

Karşınıza çıkan pencerede Connect with Facebook butonuna tıklayarak ilerleyelim.

messenger facebook connect 2

 

Karşınıza tekrar yeni bir sayfa çıkarak bilgilerinizi girmenizi isteyecek. Bilgilerinizi girip giriş yap butonuna tıklayarak ilerleyelim.

messenger facebook bilgilerini gir2

 

Şimdi facebook heasbınız artık facebook sayfasında paylaşabilir daha fazla aktiflik sağlaya bileceksiniz.Karşınıza çıkacak olan ekranda kapat diyerek pencerenizi kapatın.

facebook hizmetini bagladiniz bitti

 

Bu ne işe yarıyor?

Arkadaşlar bu ‘Yeni bir şeyler paylaş’ kısmında yazacağınız iletilerinizi facebookta ‘Ne düşünüyorsun’ kısmında otomatik yayınlıyor.Yada tam tersi, facebook profilinizde ‘ne düşünüyorsun’ kısmındaki yere istediğiniz bir ileti girdiğinizde Messenger ‘Yeni bir şeyler paylaş’ kısmında otomatikmen yayınlamayı sağlıyor. Bu sayede facebook ve messenger profilleriniz daha aktif hale geliyor.

 

Örnek verecek olursak

msn yeni bir seyler paylas

 

Yukarıdaki resimde kırmızı şeritte aldığım yere herhangi bir ileti girin ve ardından enter tuşuna basın yada paylaş diyerek gönderin ????

msn facebook connect 3

 

Şimdi dönelim facebook sayfamıza.

facebook on izleme gorunumu

 

Yada tam tersi ne düşünüyorsun’ kısmına yazarsanız bu sefer messenger ‘yeni bir şeyler paylaş’ kısmında aktif olacaktır ????

 

Umarım anlatabilmiştirim. Konu hakkında yorumlarınızı esirgemeyin paylaşın ????

Emre YILDIRMAZ

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emree.org ‘da devam ettiriyorum. Daha fazla bilgi al
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
error: