Dökümantasyon

Facebook 'da Özel Mesajları Silmek

Günümüzün en yaygın olan sosyal paylaşımları biri haline gelen Facebook sorularından bir tanesi ‘arkadaşlarımla konuştuğum sohbetimi silmek/temizlemek istiyorum.Bunu nasıl yaparım?’ gibi sorular sorulmaya başladı. Genel mail yoluyla genel facebook yoluyla çeşitli yerlerden anlatılmasını isteyen arkadaşlar için bunu yazıyorum. Hem sözlü hem yazılı yazmaya çalışacağım. Umarım bu konu bir çoğu arkadaşımın işine yarayacaktır.  Lafı uzatmadan hemen başlıyorum
 

Facebook’da mesajlarımı nasıl silerim?

Yazılı Anlatım:
 1. Üye girişi yaptıktan sonra sol menünüzdeki Mesajlar sekmesine tıklayın
 2. Karşınıza çıkan konuşma geçmişinizde mesajınızı sileceğiniz kişinin üzerine tıklayın.
 3. Sağ taraftaki İşlemler menüsünden mesajları sil sekmesine tıklayın.
 4. Aşşağıda çıkan Silinecek mesaj seç: bölümünün hemen yanında bulunan Tümünü Sil butonuna tıklayın.
 5. Konuşmayı sil diyerek işlemi tamamlayın.

 
Resimli Anlatım:

 • Üye girişi yaptıktan sonra sol menünüzdeki Mesajlar sekmesine tıklayın

mesajlar sekmesi facebook
 

 • Karşınıza çıkan konuşma geçmişinizde mesajınızı sileceğiniz kişinin üzerine tıklayın.facebook mesajlar arsivi
 • Sağ taraftaki İşlemler menüsünden mesajları sil sekmesine tıklayın.

facebook mesajlar islemler bolumu
 

 • Aşşağıda çıkan Silinecek mesaj seç: bölümünün hemen yanında bulunan Tümünü Sil butonuna tıklayınfacebook mesajlari sil

 

 • Konuşmayı sil diyerek işlemi tamamlayın.

facebook mesajlar konusmayi sil son adim
 
Benim bildiğim yöntem bu arkadaşlar. Eğer sizde farklı bir yöntem biliyorsanız lütfen paylaşın. Mesajlarınızı bu şekilde arşivleye bilir silebilir yada engelleye bilirsiniz. Herkeze iyi çalışmalar diliyorum.

Etiketler

Emre YILDIRMAZ

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emree.org ‘da devam ettiriyorum. Daha fazla bilgi al

26 Yorum

 1. daha yenı ogrenıyorlar mesaj sılmeyi :D cahıller face kullanıyorlar mesaj sılmeyı bılmıorlar manıta ıcın cok gereklı bırsey hayatınızı kurtarabılır

 2. arkadaaaaaaaaaaaşlar bunu sadece kendi kaopyasınısilersiniz başka yersen görünüüüürrr bn bu taktiği bilioomm

 3. mrb.facede konusulan mesajlar silindikten sonra tekrar ortaya çıkarma söz konusu mu? mesela telefondaki mesajların konuşmaların dökümü çıkıyor ya sonradan bu facebook'taki konusmaların dökümüde çıkabilir mi ?çok acil!

 4. Tüm mesajları bi anda silmek isterseniz e-posta adresi vermek yasaktır! ekleyin yardımcı olayım

  1. Yazmış olduğunuz e-posta hesabını kaldırdım. Çünki Facebook'da toplu mesaj silme özelliği yok. Çeşitli uygulamalar kullanılarak toplu silme linkleri veriyorlar. Bunlarda ne kadar güvenli? Ben arkadaşlarımı olabildiğince bilinmeyen uygulamalardan uzak tutmaya çalışıyorum siz şahsi bir e posta yazıp (sözde) göstereyim / öğreteyim diyerek dikkat çemkeye çalışıyorsunuz :)
   Eğer facebook sosyal ağ paylaşım sitesinde toplu silme diye bir özellik çıkarsa size söz veriyorum bunu ilk ben yazacağım bundan şüpeniz olmasın.
   Arkadaşlarımın / Okurcularımın dikkatine: Kullanacağınız uygulamalardan (toplu mesaj silmek için HTML kod, mod, diye bir eklenti bulunmamaktadır! Lütfen böyle modlardan veya önerilerden uzak durun. Size daha öncede söylediğim gibi arkadaşlarınızdan gelecek olan site adreslerine tıklamadan önce İKİ KERE DÜŞÜNÜN..

 5. ben bazı mesajları arşivledim ama tekrardan açamıyorum. arşivlenen mesajlar nerede bilen var mı?

 6. yaa bi sürü mesaj birikti tek tek silmekle uğraşılmazki neden toplu silme yok…

  1. Merhaba @elif. Facebook yapımcısına sormak gerek :) Yapımcısı ben olmadığım için bilemiyorum :) Ama maalesef toplu silme yok.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
error: