Dökümantasyon

Facebook Gizlilik Ayarı

Bir çoğu arkadaşımın farketmediği veya bilmediği bir konu. Kişi listemdeki arakdaşlarımın arkadaşları profillerine bakarken Fotoğraf albümlerinin açık olduğunu görüyorum. Mesaj göndererek uyarıda bulunuyorum. Altında nasıl yapacağını anlatıyorum ama yetersiz geliyor. Bende bunun üzerine sizlere hem yazılı, hem resimli anlatmak istedim. Umarım işinize yarar bir döküman olur.Başlıyorum.
 

Facebook Fotoğraf Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Sağ tarafta (en üstde) hesap yazıyor, oraya tıklayarak ‘Gizlilik Ayarları‘ kısmına tıklıyoruz.
12
Hesap ayarı yukarıda gösterdiğim gibi görünür. Tıkladığınızda ‘Gizlilik Ayarları‘nı görürsünüz.
21
Yukarıda gördüğünüz Ayarı özelleştir bölümüne tıklayarak gizlilik ayarlarına giriş yapmış olacaksınız.
Çıkan pencerede yine Resimdeki bölümü izleyerek ayarlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
3
Yukarıda Mevcut fotoğraf albümleri ve videolar için gizlilik ayarlarını düzenle bölümünü kullanarak fotograf ayarlarınıza erişmiş olacaksınız.
4
Benim profilimdeki Fotoğraf albümlerimin gizlilik ayarları bu şekil arkadaşlar. Sizlerde böyle yaparsanız sizin için daha iyi olur. Bu yöntem kötü niyetli kişilerin sizlere zarar vermesini %95 engelleme amacında hazıırlanmıştır.Şimdi diyeceksiniz ki ‘%5 ne oluıyor?’Tanımadığınız kişileri kişi listenize eklemezseniz resimleriniz indirilmez / çalınmaz. O %5 oradan geliyor :)
Umarım işinize yarar bir çalışma olmuştur.Hepinize saygılar / sevgiler..

Etiketler

Emre YILDIRMAZ

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emree.org ‘da devam ettiriyorum. Daha fazla bilgi al
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
error: